Przeskocz do treści

Jak rozpoznać czy organizm jest zakwaszony

Podejrzewam, że niewielu z nas zna objawy zakwaszenia organizmu, gdyż nie mówi się o nich tak, jak o objawach zatrucia pokarmowego czy przeziębienia. Kiedyś słyszeliście coś w telewizji, kiedyś mignęło Wam w internecie, ale pewnie nigdy nie myśleliście, że dotyczy to Was - chociaż warto. Zanim wykonacie stosowne badania, warto odpowiedzieć sobie na poniższe pytania:

 1. Czy  odczuwacie chroniczny brak energii/często czujecie się zmęczeni?
 2. Czy często bywa wam zimno?
 3. Czy zdarzają się, bez wyraźnego powodu, spadki nastroju?
 4. Czy zdarzają się krwawienia i stany zapalne dziąseł?
 5. Czy zęby reagują na ciepłe, zimne, słodkie lub kwaśne pokarmy?
 6. Czy wypadają wam włosy, i/lub są są one matowe i słabe?
 7. Czy macie suchą i pękającą skórę?
 8. Czy występuje egzema?
 9. Czy macie delikatne, łamliwe paznokcie z przebarwieniami?
 10. Czy zdarzają się wam skurcze mięśni?
 11. Czy odczuwacie bóle w kręgosłupie (rwa kulszowa)?
 12. Czy jesteście bardziej niż zwykle podatni na infekcje?

Jeśli Wasza odpowiedź na jedno lub kilka powyższych pytań jest twierdząca, istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że macie zakwaszony organizm. Nie byłoby zresztą w tym nic dziwnego, gdyż współczesny styl życia bardzo temu sprzyja. Zakwaszenie dotyka niemal wszystkich ludzi w mniejszym lub większym stopniu.

Istnieje wiele czynników, które sprzyjają zakwaszaniu naszego organizmu. Są to, między innymi, stres oraz życie w nieustającym pędzie. Nie bez znaczenia jest też sposób w jaki się odżywiamy. Z jednej strony spożywamy coraz więcej produktów kwasotwórczych (cukry, produkty zwierzęce), a z drugiej sam organizm wytwarza kwasy w układzie pokarmowym. Nie wiadomo jak to się dzieje, ale niektóre osoby są dobrze "uzbrojone" do walki z kwasami, inne radzą sobie zdecydowanie gorzej. Okazuje się, że istnieją osoby odporne na zakwaszenie (niezależnie od tego w jaki sposób się odżywiają), u których mogą pojawić się tylko niegroźne i przejściowe symptomy, oraz takie, u których (z uwagi na bliżej nieokreśloną dysfunkcję metabolizmu) zakwaszenie może bardzo szybko stać się przyczyną poważnych  chorób. Warto zatem zastosować od czasu do czasu dietę zasadową.

 


Źródła:
lasantenaturelle.net

FacebooktwitterredditpinterestFacebooktwitterredditpinterest

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *